Najczęściej zadawane pytania

Pyt: Jakie materiały można chromować lub niklować?

Odp:  Jesteśmy w stanie nanieść powłoki galwaniczne (chrom, nikiel, miedź, złoto, srebro) na metale takie jak stal zwykła, mosiądz i miedź. Niestety nie posiadamy w swojej ofercie chromowania aluminium lub nanoszenia powłok na tworzywa sztuczne.

Pyt: Jakie materiały można poddać obróbce szlifierskiej i polerskiej?

Odp: Obróbkę szlifierską wykonujemy na wszystkich materiałach, na które nanosimy powłoki galwaniczne (stal zwykła, miedź, mosiądz)  oraz aluminium oraz stale nierdzewne.

Pyt: Jak przygotować detale do nanoszenia powłoki galwanicznej?

Odp: Najważniejsze jest, aby detale dostarczane do naszej firmy były rozmontowane do pojedynczych elementów. Detale nie mogą być połączone śrubami itp. oraz nie powinny być w żadnym miejscu ruchome takie jak np. zawiasy. Kolejnym wymogiem jest aby z detali była usunięta stara powłoka lakiernicza, jeżeli taka występowała. Stara farba powinna być usunięta np. poprzez opalenie palnikiem lub poprzez zastosowanie chemicznego zmywacza do starych powłok lakierniczych. Metody te są najlepsze ponieważ nie uszkadzają powierzchni znajdującej się pod farbą, którą to następnie trzeba by było w większym stopniu szlifować.  Stare powłoki galwaniczne (nikiel, chrom) można pozostawić ponieważ usuniemy je chemicznie we własnym zakresie co pozwoli na nienaruszenie powierzchni materiału pod powłoką galwaniczną.

WAŻNE: Proszę nie piaskować powierzchnie, na których warstwa chromu powinna być lustrzana. Piaskować można powierzchnie, których nie będzie widać np. wewnętrzne strony zderzaków, kły, wnętrza osłon.

Elementy powinny być dostarczone do naszej firmy przygotowane pod względem blacharsko – ślusarskim  tzn. usunięte wszystkie wgniecenia, zaspawane dziury i głębokie „wżery” powstałe w skutek korozji.  W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny.

Pyt: Jaki jest koszt chromowania, niklowania?

Odp: Niestety nie mamy stałego cennika dla chromowania czy niklowania. Na ostateczny koszt w dużej mierze wpływa stan dostarczonego detalu  a co za tym idzie ilość pracy jaką trzeba włożyć aby uzyskać zakładany efekt. Cenę usługi można uzyskać przywożąc do naszej firmy detale, wysyłając je lub wysyłając zapytanie wraz z dokładnymi zdjęciami i wymiarami na adres zapytania@galux.pl

Pyt: Jaki jest czas wykonania usługi?

Odp: Termin wykonania usługi jest uzgadniany indywidualnie dla każdego zlecenia. Zależy on od wymaganej ilości pracy przy detalach oraz np. sezonu (wydłużony czas oczekiwania wiosną ze względu na dużą ilość dostarczanych części motocyklowych)

Pyt: Na jakiej wielkości detale można nanosić powłoki galwaniczne?

Odp: Ze względu na wielkość wanien do nanoszenia powłok, detal powinien zmieścić się w przestrzeni 170x50x50cm (długość x szerokość x wysokość). Proszę uwzględnić fakt, iż ze względów technologicznych detali nie zawieszamy pod ukosem przez co rzeczywista maksymalna długość detalu wynosi 170cm.

Pyt:  Czy można wysłać elementy do chromowania ?

Oczywiście można wysłać do nas części do chromowania na adres

Z.P.H.U.  „GALUX” S.C.

ul. Kradziejówka 22 B

44-240 Żory

Prosimy o umieszczenie w paczce kartki z numerem telefonu i nazwiskiem (niekiedy nie jesteśmy w stanie odczytać listów przewozowych). Mile widziane zdjęcie lub spis elementów.

W przypadku zderzaków, listw samochodowych lub części gabarytowych prosimy o kontakt telefoniczny przed wysyłką.

Top

Masz pytanie? Zadzwoń! +48 324350125